E8S-1200 High Speed LED Mounting Machine 45000CPH Dual System Dual Module 4 Cameras
Shenzhen Eton Automation Equipment Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ETON
Model Number : HT-E8S-1200
Certification : CE, CCC, SIRA
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1 set
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 50 sets per month
Delivery Time : 30 days after receive the down-payment
Packaging Details : vacuum adsorption, wooden packing
Warranty : 1 Year
Applicable components : 0402
Name : SMT Pick and Place Machine
Application : SMD Production Line,SMT Mounting Shooter Machine,SMT Production Line,for SMT machine
Condition : new,100% Original,Brand-new
Mounting speed : 45000 CPH
Type : Automatic
Usage : Circuit Board Assembly,SMT Mounting Machine,LED
Contact Now
E8S-1200 LED Pick and Place Machine: 45000CPH, Dual System, Dual Module, 4 Cameras
2.HT-E8S-1200 SMT Line Maximum PCB size is 1200 * 350mm
(HT-E8S-1200 Maximum PCB Width could be adjust to 500mm)
Technical parameter
Model HT-E8S-1200
Dimension
Length 2550 mm
Width 1650 mm
Height 1550 mm
Total Weight 1700 kg
PCB
PCB Length Width Max:1200*500mm Min:100*100mm